تبلیغات
stillman - مطالب خرداد 1389

به گزارش فردا،  عبدالحسین مختاباد هفته اول تیرماه در آذربایجان کنسرت برگزار می‌کند.
گروه موسیقی رودکی به خوانندگی سیدعبدالحسین مختاباد هفته اول تیرماه در کشور آذربایجان کنسرت موسیقی سنتی اجرا می‌کند.
این کنسرت طی دو شب در سالن موسیقی «مقام» واقع در مجموعه فرهنگی حیدرعلی‌اف که برای اجرای موسیقی سنتی ساخته شده، اجرا خواهد شد.
گروه ۹ نفره رودکی از طرف مؤسسه فرهنگی اکو به کشور آذربایجان سفر می‌کنند و این کنسرت قرار است گامی در جهت تحکیم روابط فرهنگی کشورهای عضو اکو باشد

منبع: fardanews.comمنبع:
http://www.zibaro.com

   


معین حضورش را در ایران تکذیب کرد

پنجشنبه 27 خرداد 1389 نویسنده: عبداله حسینی |

بی بی سی: نصرالله معین (معروف به معین) شایعه سفرش به ایران را تکذیب کرد.

طی هفته های گذشته، خبر ورود چند خواننده مشهور ایرانی مقیم امریکا از جمله حبیب محبیان (معروف به حبیب) و بیژن مرتضوی به ایران در سایت های خبری این کشور منتشر شده بود.

برخی سایت های داخل ایران نیز از سفر معین به تهران در روز چهارشنبه هفته گذشته خبر داده بودند، اما او از خانه اش در غرب لس آنجلس به بی بی سی فارسی گفت: “دوست دارم بعد از سی سال دوری و مهاجرت به آمریکا به وطنم بازگردم و حتی تصمیم داشتم که برای سالگرد درگذشت مادرم در ایران حضور داشته باشم ولی این آرزو عملی نشد.”منبع:
http://www.zibaro.com

   


تلاش برای گرفتن جان خود نشان دهنده داشتن افسردگی شدید در آن فرد است. تمایلات و افکار مردمی‌که دست به خودکشی می‌زنند معمولا تحت استرسهای زیادی است که تقریبا یا هیچ راه خروجی برای بیرون ریختن پریشانی‌های احساسی خود پیدا نمی‌کنند یا به میزان بسیار کمی ‌از عهده این کار برمی‌آیند. و همین موضوع باعث می‌شود هر ساله خبر خودکشی‌های فراوان بشنویم که سلبریتی‌ها  یا چهره‌های مشهور هم جزو این آدم‌ها هستند. همیشه در مرکز شایعات بودن، و زیرنظر چشم‌های تیزبین مردم بودن و نداشتن لحظه‌های شخصی با آرامش و بدون حضور مزاحمین چیز راحتی نیست. الان هم خواندن تلاش‌های این افراد برای گرفتن جان خودشان به ما نشان می‌دهد که شهرت و ستاره بودن همیشه هم خوب نیست.

۱- امینم
امینم یا مارشال بروس مترز سوم از سال ۱۹۹۷ مورد سرزنش و تحقیر خانواده اش واقع می‌شده. اگر شما موسیقی و ترانه‌های او را شنیده باشید، متوجه می‌شوید که امینم چگونه از موسیقی‌اش برای خالی کردن ناامیدی‌های گذشته و زندگی‌اش استفاده می‌کند. قبل از انتشار آهنگ « The Real Slim Shady» امینم سعی کرد با مصرف بیش از اندازه داروی مسکن تینلول خودکشی کند. امینم بعد از اینکه دوست دخترش «کیم» ترکش کرد و بعد هم او را از دیدن دخترش محروم کرد بسیار پریشان و آشفته خاطر بود. امینم  به خاطر اینکه والدینش هر دو ترکش کردند پیشینه ای از آسیب‌های روانی در زندگی‌اش دارد و او خودکشی را تنها راه رهایی از غصه‌هایش می‌دانست. خوشبختانه او از مرگ در اثر این داروی کشنده نجات پیدا کرد و فرصت این را یافت تا از استعدادهایش استفاده کند.

۲- التون جان
ستاره انگلیسی افسانه ای پاپ که کار او هرجا که موسیقی هم هست همیشه مشهور بوده؛ التون جان در جوانی به خاظر ناراحتی‌های ناشی از تمایلات جنسی و داشتن عشقی منحرفانه دست به خودکشی زد. «برنی تاپین» ترانه سرای مشهور و دوست التون او را درحالی در آپارتمانش پیدا کرد که سرش را داخل بخاری گازی اش فروبرده بود. او آن موقع با زنی به اسم «لیندا وودرو» ارتباط داشت و هراس‌هایش به خاطر اینکه مجبور بود تمایلات همجنس گرایانه اش را پنهان کند او را به خودکشی سوق داد.

۳- رابرت مک فارلن
یکی از مشهورترین تلاش برای خودکشی افراد درنتیجه شایعات ننگین سیاسی بود. رابرت مک فارلن معاون امنیتی ملی رئیس جمهور رونالد ریگان بعد از درگیر شدن در ماجراهایی که قرار بود برای عموم آشکار شود دست به خودکشی زد. او چندین بار به خاطر احساس حقارتی که در جامعه حس می‌کرد افسردگی پیدا کرد و بعدها گفته بود که دلیل افسردگی‌اش اشتباه در قضاوت بوده که مجبورش کرده نیروهای ارتش را به خاطر گروگان‌ها عوض کند. جورج.دبلیو بوش او را عفو کرد، اما هرگز دوباره شغلش را به دست نیاورد. پس می‌بینیم احساس حقارت عمومی ‌حتی سیاست‌مدارن را نیز می‌تواند به سمت خودکشی سوق دهد.
۴- بریتنی اسپییرز
این خانمی ‌که بیش از یک دهه از بهترین ستاره‌های پاپ روی صحنه بود و بخصوص با آهنگ « Baby One More Time» و طرفداران اختصاصی خودش به سرعت مشهور شد. اما شکستش در ازدواج، شات‌هایی که با رفتارها و پوزیشن‌های زننده از او گرفته شد و رفتارهای حیرت آورش سبب شد هم شغل و هنرش و هم زندگی خواندگی اش در سراشیبی قرار بگیرد. تحمل همه این فشارها برای بریتنی سخت بود و طبق اخبار اعلام شده او تا بحال دو بار دست به خودکشی ناموفق زده است.
۵- کلارک گابل
مردی که به خاطر مهربانی و زیبایی چهره اش در‌هالیوود معروف بود، منتها بعد از درگذشت همسرش واقعا ناامید و افسرده شد. مادرش وقتیکه او فقط هفت ماه داشت درگذشت و بعدها نیز درگذشت همسرش «کارول لومبارد» در یک تصادف از پیش برنامه ریزی شده باعث شد که این بازیگر نتواند در برابر تمام غم و قصه‌ها تاب بیاورد. این بازیگر یکبار تلاش کرد با سرعت بسیار بالا در حین موتورسواری خودش را به کام مرگ بفرستد، اما موفق نشد. او بعدها به بازیگری اش ادامه داد و در فیلم‌های زیادی بازی کرد و بالاخره دوباره ازدواج کرد.

۶- جودی گارلند
بازیگر افسانه ای دیگر‌ هالیوود جودی گارلند در سراسر دوران زندگی و کار خود با افسردگی دست به گریبان بود. قبل از اینکه او در سن ۴۷ سالگی با مصرف بیش از اندازه داروی تجویزی دکتر خودش را از پای بیندازد، چندین بار دست به خودکشی زده بود. اولین باری که این کار را کرد مربوط به ۱۹۴۷ می‌شد که در حال بازی در فیلم «دزدان دریایی» بود و از بیماری روحی رنج می‌برد و به خاطر همین مدتی در آسایشگاه روانی بستری شد و در آنجا دست به این کار زد. او رگ دستش را زده بود منتها نجات پیدا کرد و بعد در بیمارستان روان پزشکی ماساچوست بستری شد. حتی بعد از مراقبت‌های شدید و نهادینه کردن درمان‌ها، افسردگی جودی گارلند معتاد به بازیگری هیچ وقت به طور کامل درمان نشد.
۷- سامی ‌دیویس
نابغه مطرح موسیقی، جرمی ‌دیویس خواننده محبوب در مذهب، فعالیت کاری و فعالیت‌های جسمانی‌اش با نوسان روبرو می‌شد. این خواننده سعی کرد به زندگی‌اش خاتمه دهد و در شب عروسی اش با «لوری وایت» دست به این عمل زد. او با اسلحه قصد شلیک کردن به سرش را داشت که نجات پیدا کرد. او بعدها فاش کرد که به «کیم نواک» بازیگر عشق می‌ورزیده، اما به دلیل اینکه هردوی آنها متاهل بودند نمی‌توانسته با او باشد.

۸- پرنسس دیانا
در بیوگرافی پرنسس دیانا که در سال ۹۲ منتشر شد، نویسنده آن افشا کرد اندرو مورتون افشا کرد که او  از نوعی بیماری عصبی پرخوری رنج (Bulimia Nervosa ) می‌برد و در طول زندگی کوتاهش ۵ بار دست به خودکشی زده است. پرنسس در یک مصاحبه فاش کرده بود که یک بار وقتی اولین پسرش ویلیام را باردار بوده قصد داشته با پرت کردن خودش از بالای پله‌ها خودکشی کند. اگرچه خانواده سلطنتی اقدام به خودکشی او را تایید نکرده اند، اما ناراحتی و افسردگی چیزی نیست که مردم نتوانند تشخیص دهند.
۹- الیزابت تیلور
الیزابت تیلور ستاره ای که در زمان خودش جزو زیباترین‌ها بوده در زندگی اش فراز و فرودهای زیادی را تجربه کرده است. او بعد از مرگ چند نفر از دوستان و همکارانش به مصرف بیش از اندازه الکل و دارو روی آورد. در اوایل دهه ۶۰ او رابطه ای نامشروع با «ریچارد برتون» برقرار کرد که به خاطر این رابطه هر دوی آنها به شدت مورد انتقاد قرار گرفتند. وقتیکه رابطه آنها پایان یافت، او با مصرف بیش از اندازه قرص‌های خواب‌آور دست به خودکشی زد. البته هم تیلور و هم برتون بعدها زوج خود را پیدا کرده و ازدواج کردند.
۱۰-‌هالی بری
بعد از پایان ازدواج‌ هالی بری و دیوید جاستیس، این بازیگر برنده اسکار و سمبل قدردتمندی زنانه با مسموم کردن خود به وسیله مونوکسید کربن اقدام به خودکشی کرد. این بازیگر افسرده زمانی که به مادرش فکر می‌کرد که جسد او را پیدا می‌کند، پشیمان شده و از این کار منصرف شد. او سرانجام بر تمایلات خودشکی پیروز شده و با خود عهد کرد هرگز ازدواج نکند و زندگی‌اش را به خوبی و در تنهایی سپری کرد.
 
 

seemorgh.comمنبع:
http://www.zibaro.com

   


گروه موسیقی دارکوب ماه آینده (تیرماه) به مدت ۱۰ شب در اکسپوی شانگهای چین به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
به گزارش روز شنبه خبرنگارموسیقی ایرنا از بنیاد رودکی، در این کنسرت که با هدف آشنایی بازدیدکنندگان با موسیقی امروز ایران برگزار می‌شود، گروه موسیقی دارکوب متشکل از همایون نصیری، رضا روحانی، حامد حمیدزاده و کورش بابایی با استفاده از سازهای کوبه‌ای و الکترونیک به اجرای آثاری تلفیقی از موسیقی سنتی و مدرن ایرانی می‌پردازند.
این کنسرت یکی از برنامه های تامین محتوایی کمیته فرهنگ، هنر و دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران در اکسپوی شانگهای است.
نخستین آلبوم گروه موسیقی دارکوب با صدای مهران مدیری و حامد بهداد نیمه اول تیر ماه توسط موسسه گلچین آوای شرق به بازار موسیقی عرضه خواهد شد.
 

منبع: irna.irمنبع:
http://www.zibaro.com

   


معین و بیژن مرتضوی در تهران

یکشنبه 23 خرداد 1389 نویسنده: عبداله حسینی |

دو خواننده خارج نشین ، بیژن مرتضوی و معین در تهران حضور دارند.

به گزارش خبرآنلاین ، دو خواننده لس آنجلس نشین ، طی هفته های گذشته به تهران آمده اند و دیدار با یک مقام ارشد دولتی را در برنامه دارند.معین روز چهارشنبه هفته گذشته برای نخستین بار وارد تهران شده است و بیژن مرتضوی نیز ویلایی در شمال کشور دارد.

پیش از این حبیب محبیان ، دیگر خواننده مقیم آمریکا با خانواده اش به تهران آمد و پس از دیدار با همان مقام دولتی ، ضمن سکونت دایم در تهران ، درخواست هایی برای مجوز کنسرت و آلبوم نیز ارایه داد.منبع:
http://www.zibaro.com

   


به گزارش فارس، «حمید حامی» برای مجموعه تلویزیونی «همچو سرو» با شعری از «بیژن بیرنگ» می‌خواند.
 تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «همچو سرو» به کارگردانی ایرج حبشی در حال حاضر در بیابان‌های اطراف تهران ادامه دارد و در این بخش تصویربرداری بخش های خارجی سریال انجام می‌شود.
بنابراین گزارش، شهرک سینمایی غزالی لوکیشن بعدی این سریال است که توسط حسین احمدی مراحل تدوین همزمان خود را سپری می‌کند.
موسیقی این سریال نیز توسط علی بیرنگ ساخته می‌شود و حمید حامی با شعری از بیژن بیرنگ خواننده آن است.
این سریال ۲۶ قسمتی، کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دو سیماست که بازیگرانی نظیر صادق هاتفی، پژمان بازغی، لاله اسکندری، رحیم نوروزی، صادق هاتفی، سیاوش خیرابی، مالک سراج، رضا یزدانی و … در آن ایفای نقش می‌کنند.
داستان سریال «همچو سرو» را علی خودسیانی نوشته و به تهیه کنندگی مهران رسام و بیژن بیرنگ ساخته می‌شود.
 

منبع: farsnews.comمنبع:
http://www.zibaro.com

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :